Zaczep R4 z blokadą ZAC55.13

ZAC55.13

Nowy produkt

Zaczep R4 przeznaczony jest do zdalnego otwierania drzwi i furtek lewych i prawych oraz dwuskrzydłowych. Współpracuje z zamkiem zapadkowo-zasuwkowym lub zapadkowym.
Zaletą zaczepu są małe wymiary, symetryczność, dzięki której odmiana może być montowana zarówno do drzwi lewych jak i prawych.

Więcej szczegółów

69,72 zł brutto

Więcej informacji

Zaczep R4 przeznaczony jest do zdalnego otwierania drzwi i furtek lewych i prawych oraz dwuskrzydłowych. Współpracuje z zamkiem zapadkowo-zasuwkowym lub zapadkowym.
Zaletą zaczepu są małe wymiary, symetryczność, dzięki której odmiana może być montowana zarówno do drzwi lewych jak i prawych oraz większa pewność działania nawet w przypadku wykrzywionej futryny lub spaczonych drzwi. Zaczep R4 można montować ze standardowymi szyldami firmy "Elektra Plus".

Symetryczna konstrukcja oraz małe wymiary umożliwiają zastosowanie go do systemu bram przesuwnych.
Zaczep R4 może współpracować z instalacją domofonową we wszelkiego typu drzwiach wejściowych.
Wykonuje się go z materiałów odpornych na korozję, a więc może być instalowany na zewnątrz budynków jednak powinien być chroniony przed zalaniem, wpływami atmosferycznymi i zamalowaniem farbą.

Wersja zaczepu z blokadą działa jak wersja podstawowa z dodatkową funkcją blokady zapadki – przesunięcie dźwigni blokady umożliwia otwarcie drzwi na stałe, bez użycia impulsu elektrycznego. Po cofnięciu dźwigienki blokady w położenie pierwotne, zaczep pracuje jak w wersji podstawowej.

Wersja ta stosowana może być w pomieszczeniach gdzie potrzebne jest czasowe odblokowanie drzwi np.: biura, placówki usługowe w godzinach urzędowania (pomieszczenia ogólnodostępne). Po godzinach urzędowania można zaczep zablokować, wówczas dostęp jest kontrolowany za pomocą układu domofonowego.

Praca zaczepu charakteryzuje się cichym brzęczeniem.

Dane techniczne

wymiary zewnętrzne obudowy:

21 x 29 x 68 mm

masa:

0,16 kg

dopuszczalny nacisk na drzwi podczas zwalniania zapadki:

30N (3 kG)

dopuszczalne obciążenie drzwi działające na zaczep:

3000 N (300 kG)

napięcie znamionowe U:

10 ± 2V *

dopuszczalny czas nieprzerwanej pracy:

30 min.

zapadka:

regulowana w zakresie 3 mm umożliwia regulację luzu

* pozwala zastosować transformator dzwonkowy

 

Pobór prądu:

 

Napięcie U

8V

10V

12V

8V

10V

11V

12V

Wersja zaczepu

Prąd zmienny (AC) [mA]

Prąd stały (DC) [mA]

R4-12.20

280

360

530

440

560

610

660